CF Margarita Run 2016

Age Group Results

May 05, 2016


Results by PCR Timing


Men: Top Finishers 0-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: Top Finishers 0-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69

RUN

Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ashley Waite Pavilion NY 3444 26 11 21:45 21:45 6:24/M
Top

Female 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Austyn Herbert Wyoming NY 848 14 52 29:31 29:31 8:41/M
2 Amaya Martin Warsaw NY 891 11 57 30:07 30:07 8:51/M
3 Juliana Branche Batavia NY 767 13 80 31:19 31:19 9:13/M
4 Maria Branch Batavia NY 766 11 85 31:55 31:55 9:23/M
5 Hailey Degroff Warsaw NY 815 11 105 34:50 34:50 10:15/M
6 Mia Ficarella Attica NY 828 11 144 43:10 43:10 12:42/M
7 Nichole Leitten Attica NY 879 8 208 56:37 56:37 16:39/M
8 Kathryn Blankenship Perry NY 764 11 210 56:43 56:43 16:41/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Carlin Lydon North Chili NY 886 19 95 33:04 33:04 9:44/M
2 Olivia Lydon North Chili NY 884 16 103 34:31 34:31 10:09/M
3 Olivia Maniace Batavia NY 888 17 240 59:52 59:52 17:36/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Caylin Depuy Leroy NY 817 28 12 22:28 22:28 6:36/M
2 Jenna Hathaway Warsaw NY 846 25 31 26:37 26:37 7:50/M
3 Violet Yox Brockport NY 994 22 33 26:41 26:41 7:51/M
4 Cherie Haas Warsaw NY 1689 24 51 29:28 29:28 8:40/M
5 Sarah Monteleone Warsaw NY 912 25 53 29:33 29:33 8:41/M
6 Rachele Preston Angelica NY 935 25 68 30:40 30:40 9:01/M
7 Morgan Beikirch Geneseo NY 757 28 73 30:53 30:53 9:05/M
8 Bethany Heibel Alden NY 847 29 74 30:54 30:54 9:05/M
9 Kady Sheehan Wyoming NY 1690 28 79 31:06 31:06 9:09/M
10 Madeline Kowal Livonia NY 875 20 96 33:04 33:04 9:44/M
11 Laura Hanehan Pavilion NY 842 25 97 33:21 33:21 9:49/M
12 Polly Welch Wyoming NY 983 28 98 33:21 33:21 9:49/M
13 Kelsey Mattice Pavilion NY 896 24 102 34:29 34:29 10:09/M
14 Emily Hirsch Alexander NY 849 26 115 36:31 36:31 10:44/M
15 Adrianna Seewaldt Warsaw NY 954 23 121 37:13 37:13 10:57/M
16 Mindy Snyder Batavia NY 961 29 127 38:00 38:00 11:11/M
17 Kristin Smithley Perry NY 960 24 133 39:00 39:00 11:28/M
18 Courtney Kopper Batavia NY 873 25 140 41:35 41:35 12:14/M
19 Sara Follett Attica NY 831 27 158 46:14 46:14 13:36/M
20 Capri Sullivan Byron NY 974 28 159 46:15 46:15 13:36/M
21 Alexis Kegler Pavilion NY 864 22 163 48:30 48:30 14:16/M
22 Jessica Maskell E. Bethany NY 895 25 166 50:09 50:09 14:45/M
23 Michelle Sia Leroy NY 204 24 177 51:43 51:43 15:13/M
24 Kylynn Arthur Leroy NY 754 21 182 52:28 52:28 15:26/M
25 Rebecca Johnson Murfreesboro TN 1710 26 190 53:24 53:24 15:42/M
26 Ashley McMaster Piffard NY 902 29 196 54:26 54:26 16:01/M
27 Callin Tillotson Wyoming NY 1696 27 204 55:54 55:54 16:26/M
28 Jess Arnott Piffard NY 753 29 205 55:55 55:55 16:27/M
29 Erica Cleveland Wyoming NY 787 23 206 55:56 55:56 16:27/M
30 Megan Sprague Pavilion NY 962 25 207 55:56 55:56 16:27/M
31 Leeann Pilarski Cowlesville NY 933 28 211 56:45 56:45 16:41/M
32 Sarah McKowen Pavilion NY 901 29 220 57:11 57:11 16:49/M
33 Lacy Smart Pavilion NY 958 26 235 59:12 59:12 17:25/M
34 Amber Kazmark Bliss NY 863 29 236 59:45 59:45 17:34/M
35 Lisa Emerson Elba NY 1721 27 258 1:09:01 1:09:01 20:18/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jenna Hojnowski Strykersville NY 850 30 14 22:56 22:56 6:45/M
2 Deanna Breunig Geneseo NY 768 36 27 25:44 25:44 7:34/M
3 Holly Uberty Le Roy NY 979 39 40 27:51 27:51 8:11/M
4 Sarah Calkins Batavia NY 772 36 43 28:16 28:16 8:19/M
5 Shawna Dorman Byron NY 819 31 47 29:13 29:13 8:36/M
6 Brianne Blaszak Silver Springs NY 765 36 48 29:15 29:15 8:36/M
7 Kathleen Shoup Geneseo NY 957 30 72 30:53 30:53 9:05/M
8 Michelle Maniace Batavia NY 889 38 81 31:20 31:20 9:13/M
9 Christina Weston Alexander NY 984 34 82 31:25 31:25 9:14/M
10 Jen Sutherland Basom NY 3873 34 84 31:40 31:40 9:19/M
11 Stephanie Curry Pavilion NY 804 33 87 32:09 32:09 9:27/M
12 Colleen Czubinski Batavia NY 809 36 90 32:23 32:23 9:31/M
13 Sarah Nugent Pavilion NY 3431 30 91 32:40 32:40 9:36/M
14 Sarah Roberts Dansville NY 941 37 92 32:42 32:42 9:37/M
15 Melissa Best Avon NY 759 39 107 34:55 34:55 10:16/M
16 Lauren Kent Stafford NY 869 30 109 35:28 35:28 10:26/M
17 Ashley Milhollen Perry NY 905 30 111 35:55 35:55 10:34/M
18 Jessica Kramer Alexander NY 878 36 112 35:55 35:55 10:34/M
19 Chrystal Riley Batavia NY 940 32 114 36:28 36:28 10:44/M
20 Anna Martin Warsaw NY 892 33 118 37:04 37:04 10:54/M
21 Renee Sheehan Warsaw NY 118 32 120 37:07 37:07 10:55/M
22 Korine Robison Perry NY 943 32 122 37:27 37:27 11:01/M
23 Desire Kleinbach Batavia NY 872 32 128 38:02 38:02 11:11/M
24 Randi Maryjanowski Kent NY 894 31 136 40:28 40:28 11:54/M
25 Erin Robinson Warsaw NY 66 37 137 40:43 40:43 11:59/M
26 Vanessa Crans Dundee NY 801 30 139 40:54 40:54 12:02/M
27 Christine Puleo Batavia NY 3657 37 141 41:35 41:35 12:14/M
28 Nikki Palmer Pavilion NY 926 30 145 43:20 43:20 12:45/M
29 Kimberly Carrigan Pavilion NY 776 32 152 45:11 45:11 13:17/M
30 Jocelyn Pierce Attica NY 932 31 153 45:12 45:12 13:18/M
31 Sarah McCumiskey Leroy NY 898 33 156 45:40 45:40 13:26/M
32 Katie Schiavi Rochester NY 1709 33 165 50:06 50:06 14:44/M
33 Melissa Cone Pavilion NY 791 38 172 51:02 51:02 15:01/M
34 Elizabeth Downie Basom NY 820 35 176 51:42 51:42 15:12/M
35 Katharine Wilkin Churchville NY 987 32 184 52:29 52:29 15:26/M
36 Patti Markek East Bethany NY 2675 36 186 52:32 52:32 15:27/M
37 Sierra Mitchell Dansville NY 910 30 188 52:55 52:55 15:34/M
38 Sarah St. George Warsaw NY 963 38 191 53:25 53:25 15:43/M
39 Michelle Jones West Seneca NY 860 33 198 54:58 54:58 16:10/M
40 Jen Dydyk Akron NY 822 31 214 56:50 56:50 16:43/M
41 Danielle Dubois Leroy NY 821 39 225 57:42 57:42 16:58/M
42 Lindsey Whaley Pavilion NY 985 31 234 59:09 59:09 17:24/M
43 Sabrina Mroz Williamsville NY 916 34 243 59:56 59:56 17:38/M
44 Jamie Naughton Williamsville NY 920 35 244 59:56 59:56 17:38/M
45 Mindy Kilby Batavia NY 871 31 249 1:00:46 1:00:46 17:52/M
46 Megan Hoffman Pavilion NY 529 34 250 1:00:48 1:00:48 17:53/M
47 Renee Ficarella Attica NY 829 39 251 1:01:06 1:01:06 17:58/M
48 Danielle Cummins Bergen NY 803 30 256 1:08:46 1:08:46 20:14/M
49 Amanda Draper Oakfield NY 1678 31 259 1:09:02 1:09:02 20:18/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Pat Cooney Belmont NY 793 47 18 23:41 23:41 6:58/M
2 Michelle Abdella Batavia NY 748 43 22 25:02 25:02 7:22/M
3 Erin Degroff Warsaw NY 814 45 24 25:17 25:17 7:26/M
4 Nicole Gaiser Attica , New York NY 837 43 29 25:51 25:51 7:36/M
5 Shannon Ford Alexander NY 833 44 39 27:50 27:50 8:11/M
6 Sadie Carnes Caledonia NY 775 45 67 30:38 30:38 9:01/M
7 Tracie Preston Belmont NY 936 49 83 31:38 31:38 9:18/M
8 Cheryl Allen Elba NY 137 47 93 32:57 32:57 9:41/M
9 Kristen Hannan Pavilion NY 843 40 108 35:22 35:22 10:24/M
10 Julie Merle Alexander NY 903 43 113 35:56 35:56 10:34/M
11 Heather Cote Leroy NY 797 43 116 37:03 37:03 10:54/M
12 Angela Kennedy Le Roy NY 868 43 119 37:05 37:05 10:54/M
13 Meggan Quartz Perry NY 937 42 125 37:56 37:56 11:09/M
14 Nicole Hastings Bliss NY 503 41 126 37:57 37:57 11:10/M
15 Jennifer Lewis Batavia NY 881 49 129 38:10 38:10 11:14/M
16 Katie Murrock Pavilion NY 844 41 131 38:36 38:36 11:21/M
17 Robin Manning Perry NY 890 48 132 39:00 39:00 11:28/M
18 Kristina Mileham Wyoming NY 904 41 138 40:51 40:51 12:01/M
19 Kerry Milligan Pavilion NY 909 43 146 43:21 43:21 12:45/M
20 N Armitage Le Roy NY 752 45 147 43:21 43:21 12:45/M
21 Heidi Austin Le Roy NY 756 46 148 43:22 43:22 12:45/M
22 Kelli Pease Piffard NY 930 47 154 45:14 45:14 13:18/M
23 Vicki Ferris Silver Springs NY 826 48 161 47:20 47:20 13:55/M
24 Korrine Taylor Wyoming NY 398 48 173 51:04 51:04 15:01/M
25 Becky Yauchzee Leroy NY 990 48 183 52:29 52:29 15:26/M
26 Betsy Collins Leroy NY 790 48 185 52:30 52:30 15:26/M
27 Brenda Crabtree Wyoming NY 799 43 192 53:58 53:58 15:52/M
28 Darlene Demun Perry NY 816 46 194 54:03 54:03 15:54/M
29 Debbie Zawadzki Attica NY 995 41 209 56:37 56:37 16:39/M
30 Lori Kramer West Henrietta NY 877 49 213 56:48 56:48 16:42/M
31 Amy Coopenberg Brockport NY 795 45 215 56:50 56:50 16:43/M
32 Emily Carlson Batavia NY 774 44 216 56:52 56:52 16:44/M
33 Wendy Curry Hunt NY 805 48 223 57:19 57:19 16:51/M
34 Marjorie Coons Caledonia NY 794 44 226 57:42 57:42 16:58/M
35 Holly Piljay Henrietta NY 934 47 229 58:07 58:07 17:06/M
36 Jennifer Scaccia Mount Morris NY 2482 46 233 59:07 59:07 17:23/M
37 Deanna Marsh Warsaw NY 359 48 237 59:45 59:45 17:34/M
38 Kimberly Cervone Batavia NY 778 46 239 59:52 59:52 17:36/M
39 Nanette Chiulli Geneseo NY 781 47 245 59:57 59:57 17:38/M
40 Laura Deemer Leroy NY 3955 47 246 59:57 59:57 17:38/M
41 Deb Dehrhart Leroy NY 3848 45 248 59:59 59:59 17:39/M
42 Susan Feldman Batavia NY 825 48 260 1:11:17 1:11:17 20:58/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Alise Rounsville Dansville NY 945 54 38 27:37 27:37 8:07/M
2 Seana Kowal Livonia NY 874 53 49 29:21 29:21 8:38/M
3 Susane Nugent Leroy NY 924 55 55 29:51 29:51 8:47/M
4 Laurie White Perry NY 986 59 59 30:16 30:16 8:54/M
5 Christine Nickerson Byron NY 921 52 60 30:24 30:24 8:56/M
6 Kimberly Orban Piffard NY 925 52 66 30:31 30:31 8:59/M
7 Darla Dabolt Varysburg NY 810 53 77 30:59 30:59 9:07/M
8 Eileen Hryckowian Bliss NY 853 54 89 32:20 32:20 9:31/M
9 Margy Lydon North Chili NY 885 50 104 34:44 34:44 10:13/M
10 Mary Crist Warsaw NY 802 59 110 35:51 35:51 10:33/M
11 Alison Smithley Perry NY 959 50 124 37:56 37:56 11:09/M
12 Kimberly McCutcheon East Bethany NY 899 59 134 39:10 39:10 11:31/M
13 Debra Meier Grand Island NY 100 57 135 40:01 40:01 11:46/M
14 Tina Bush Warsaw NY 771 51 142 42:17 42:17 12:26/M
15 Barbara Stearns Warsaw NY 966 57 143 42:29 42:29 12:30/M
16 Amy Stappenbeck Avon NY 965 50 149 43:35 43:35 12:49/M
17 Betty Worthington Stafford NY 989 53 155 45:24 45:24 13:21/M
18 Ann Mowry Leroy NY 915 55 157 46:10 46:10 13:35/M
19 Cindy Kegler Pavilion NY 865 53 167 50:11 50:11 14:46/M
20 Debbie Eddy Gainesville NY 3453 58 168 50:23 50:23 14:49/M
21 Karen Jeffres Wyoming NY 857 51 169 50:36 50:36 14:53/M
22 Marirose Ethington East Bethany NY 824 51 170 50:36 50:36 14:53/M
23 Rhonda Clary Pavilion NY 785 54 174 51:23 51:23 15:07/M
24 Lisa Schiske Pavilion NY 3709 52 175 51:24 51:24 15:07/M
25 Patricia Williams Leroy NY 988 57 178 52:11 52:11 15:21/M
26 Becky Schroeder Caledonia NY 953 56 179 52:20 52:20 15:24/M
27 Renee Kibler Leroy NY 870 50 180 52:24 52:24 15:25/M
28 Chris Yauchzee Leroy NY 991 50 181 52:28 52:28 15:26/M
29 Tammy Holmes Silver Springs NY 851 52 193 54:00 54:00 15:53/M
30 Marianne Witkowski Leroy NY 3443 51 197 54:26 54:26 16:01/M
31 Cynthia Jones Bliss NY 859 53 199 54:58 54:58 16:10/M
32 Sharon West Pavilion NY 214 52 201 55:31 55:31 16:20/M
33 Laura Brodie Leroy NY 769 52 202 55:33 55:33 16:20/M
34 Jill Gernold Leroy NY 838 52 212 56:45 56:45 16:41/M
35 Kristin Gordon Bergen NY 840 50 217 56:52 56:52 16:44/M
36 Lisa Doran Pavilion NY 818 50 218 57:07 57:07 16:48/M
37 Sherry Steinmetz Byron NY 968 55 219 57:08 57:08 16:48/M
38 Debbie Adams Pavilion NY 751 52 221 57:13 57:13 16:50/M
39 Marj Cutcliff Pavilion NY 808 53 222 57:13 57:13 16:50/M
40 Gigi Mattice Pavilion NY 897 54 227 57:55 57:55 17:02/M
41 Brenda Schmitt Bergen NY 948 53 228 57:55 57:55 17:02/M
42 Roberta Kaczmarek Silver Springs NY 862 53 231 59:06 59:06 17:23/M
43 Robin Weiland Piffard NY 982 52 232 59:06 59:06 17:23/M
44 Sue Maniace Batavia NY 887 52 241 59:53 59:53 17:37/M
45 Brenda Fisher Castile NY 830 50 253 1:05:36 1:05:36 19:18/M
46 Patti Yott Pavilion NY 993 56 254 1:05:38 1:05:38 19:18/M
47 Grace Freeman Pavilion NY 835 55 255 1:05:39 1:05:39 19:19/M
48 Shrrie Curry Pavilion NY 807 59 257 1:08:47 1:08:47 20:14/M
Top

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Nancy Root Belmont NY 944 60 76 30:58 30:58 9:06/M
2 Barbara Therese Warsaw NY 976 61 86 32:08 32:08 9:27/M
3 Brenda Dabolt Freedom NY 812 69 106 34:50 34:50 10:15/M
4 Nancy Strassner Pavilion NY 969 62 164 49:41 49:41 14:37/M
5 Donna Schofield Strykersville NY 950 61 171 50:40 50:40 14:54/M
6 Linda Ciecierega Geneseo NY 784 68 195 54:20 54:20 15:59/M
7 Pam Weaver Batavia NY 980 61 242 59:55 59:55 17:37/M
8 Marjorie Conrad North Java NY 777 68 261 1:11:18 1:11:18 20:58/M
Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Eric Boyce Bergen NY 458 35 1 18:20 18:20 5:24/M
Top

Male 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Owen Morrison Leroy NY 914 10 36 27:27 27:27 8:04/M
2 Liam Crabtree Wyoming NY 800 12 151 44:01 44:01 12:57/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Kyle Zawadzki Attica NY 996 17 64 30:27 30:27 8:57/M
2 Nikolaus Hryckowian Bliss NY 3452 18 75 30:57 30:57 9:06/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Timothy Noble Leroy NY 394 25 5 21:12 21:12 6:14/M
2 Brandon Yockel Hilton NY 992 25 7 21:24 21:24 6:18/M
3 Joshua Miller Perry NY 908 24 17 23:41 23:41 6:58/M
4 Brendan Lougheed Pavilion NY 324 28 20 24:12 24:12 7:07/M
5 Amanda Sherman Wyoming NY 956 27 25 25:35 25:35 7:31/M
6 Zachary Biren Webster NY 3714 24 26 25:40 25:40 7:33/M
7 Josh Blanco E. Bethany NY 761 23 41 28:08 28:08 8:16/M
8 Benjamin Strathearn Wyoming NY 1688 29 56 29:57 29:57 8:49/M
9 Dakota Kegler Pavilion NY 866 20 65 30:27 30:27 8:57/M
10 Matt Seward Henrietta NY 1997 24 162 48:30 48:30 14:16/M
11 Forrest Hess Perry NY 2395 24 238 59:45 59:45 17:34/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Corey Mitchell Silver Springs NY 911 37 3 19:29 19:29 5:44/M
2 Michael Yacono Linwood NY 489 31 4 20:41 20:41 6:05/M
3 Justin Duchnick Springwater NY 1054 36 6 21:14 21:14 6:15/M
4 Jose Quiros Medina NY 938 39 8 21:26 21:26 6:18/M
5 Paul Cone Jr. Canisteo NY 792 35 10 21:42 21:42 6:23/M
6 Norman Schollard Batavia NY 951 37 19 23:42 23:42 6:58/M
7 Christopher Best Avon NY 758 39 21 24:24 24:24 7:11/M
8 Eamon Lyons Warsaw NY 999 34 30 26:21 26:21 7:45/M
9 Andrew Speed Perry NY 467 30 46 28:54 28:54 8:30/M
10 Kevin Forsyth Batavia NY 3901 35 54 29:36 29:36 8:42/M
11 Greg Ireland Warsaw NY 856 39 69 30:44 30:44 9:02/M
12 Christopher Strathearn Batavia NY 972 36 70 30:44 30:44 9:02/M
13 Cory Jones West Seneca NY 861 33 150 43:59 43:59 12:56/M
14 Chris St. George Warsaw NY 964 36 189 53:23 53:23 15:42/M
15 David Curry Hunt NY 806 39 224 57:20 57:20 16:52/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Joseph Ciecierega Geneseo NY 783 42 13 22:51 22:51 6:43/M
2 Mike Harding Pavilion NY 845 41 34 26:42 26:42 7:51/M
3 Dan Archibald Churchville NY 592 42 42 28:10 28:10 8:17/M
4 Steve Weber Warsaw NY 981 44 50 29:23 29:23 8:39/M
5 Justin Morrison Leroy NY 913 42 61 30:25 30:25 8:57/M
6 Bill Kegler Pavilion NY 867 46 63 30:27 30:27 8:57/M
7 Dan Ford Alexander NY 832 46 78 31:05 31:05 9:09/M
8 Scott Allen Elba NY 30 47 94 32:57 32:57 9:41/M
9 Gregg Torrey Stafford NY 978 40 130 38:12 38:12 11:14/M
10 Ryan Acquard Alexander NY 749 41 187 52:34 52:34 15:28/M
11 Greg Rudolph Attica NY 947 41 252 1:01:07 1:01:07 17:59/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Kevin Sheehan Victor NY 955 54 2 19:19 19:19 5:41/M
2 William Zeltwanger Hornell NY 997 59 9 21:41 21:41 6:23/M
3 Mike Ferris Silver Springs NY 827 50 15 22:59 22:59 6:46/M
4 John Carlson Leroy NY 773 53 16 23:09 23:09 6:49/M
5 Todd Lubanski Leicester NY 882 52 23 25:04 25:04 7:22/M
6 Tucker Kowal Livonia NY 876 51 28 25:47 25:47 7:35/M
7 Rick Coyle Pavillion NY 798 53 32 26:39 26:39 7:50/M
8 Alan Robertson Warsaw NY 942 51 37 27:27 27:27 8:04/M
9 Ronald Dabolt Varysburg NY 811 51 45 28:45 28:45 8:27/M
10 David Granger Silver Springs NY 2573 54 58 30:11 30:11 8:53/M
11 Keith Young Warsaw NY 2645 53 62 30:25 30:25 8:57/M
12 Bradford Nickerson Byron NY 922 53 71 30:50 30:50 9:04/M
13 Onofrio Perzia Le Roy NY 931 56 88 32:14 32:14 9:29/M
14 Kevin Clary Pavilion NY 786 58 100 33:53 33:53 9:58/M
15 Lance Lydon North Chili NY 883 52 101 34:27 34:27 10:08/M
16 Tom Mullen Amherst NY 918 50 117 37:04 37:04 10:54/M
17 Albert Cohen E. Rochester NY 789 51 123 37:45 37:45 11:06/M
18 Kent Rounsville Dansville NY 946 57 200 55:18 55:18 16:16/M
19 Michael Chiulli Geneseo NY 780 50 247 59:58 59:58 17:38/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Robert McCutcheon East Bethany NY 900 60 35 26:52 26:52 7:54/M
2 Steven Bisson Warsaw NY 760 61 44 28:33 28:33 8:24/M
3 Robert Ciecierega Geneseo NY 782 68 99 33:42 33:42 9:55/M
4 Robert Noonan Batavia NY 923 68 203 55:51 55:51 16:26/M
5 William Carrigan Pavilion NY 1567 63 230 58:39 58:39 17:15/M
Top

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Wes Dabolt Freedom NY 813 74 160 47:02 47:02 13:50/M